מתנות לעובדים - לא רק לימי הולדת! - PARTIX
דף הבית » בלוג פרטיקס » מתנות לעובדים - לא רק לימי הולדת!
מתנות לעובדים - לא רק לימי הולדת!

בתור מנהל, אחד מהדברים שתמיד חשוב לשים בראש מעייניך הוא שמירה על קשר טוב וחם עם העובדים אתך ותחתיך. הענקת מתנות לעובדים אלו במועדים שונים - ולא רק בימי הולדת!- היא דרך מצוינת לעשות זאת.

כנראה שהפתגם הכי לא מציאותי בשפה העברית הוא 'שונא מתנות יחיה'. הרי כולנו אוהבים לקבל מתנות! והאמת היא, שזה בכלל לא חשוב אם הן גדולות או קטנות, יקרות או יקרות פחות- עצם קבלת המתנה ממישהו גורם לנו לשמוח ולהרגיש אוהבים ומוערכים. הענקת מתנות סמליות ואטרקטיביות לעובדים שלכם יכולה להוכיח את עצמה כדרך מעולה לתחזוק העסק והקשר עמם.

מילא ביום ההולדת, אבל למה בכלל כדאי לקנות מתנות לעובדים?

תמיד חשוב לזכור שהאנשים שעובדים תחתיך הם קודם כל אנשים, ורק אחר כך עובדים. מתנה היא דרך להביע שביעות רצון, הערכה, אכפתיות ותשומת לב. עובד שיקבל ממך מתנה מקורית ואישית יבין שאתה מעריך אותו ואת עבודתו, ויהיה מרוצה ושמח יותר. עובדים מרוצים ושמחים יותר הם משאב שאין אפשר להפריז בערכו, וישדרגו את העסק שלך, את פעולתו ואת יעילותו. כל זאת, בלי להזכיר את האווירה הטובה ותחושת השמחה ושביעות הרצון שמתנות קטנות כאלו יכולות לגרום.

למה לא פשוט לקנות מתנה אחת לכולם?

אמנם, כמו שאמרנו קודם- מתנה היא מתנה. כולם שמחים לקבל אות להערכה שלך כלפיהם, גם אם לא מדובר במתנה אישית. א-ב-ל, וזה אבל גדול! חשוב להבין את ההשפעה הרבה, ואת האכפתיות והמחשבה שמתן מתנה אישית (ואפילו קטנה יותר) משדרת. עובד שמקבל מתנה אישית מהבוס שלו, בעצם מקבל ממנו הערכה על עבודתו ופועלו הייחודיים והאישיים. אז נכון שגם לתת מתנה אחת זה בסדר, אבל לתת מתנות אישיות זה משמעותי ומרגש הרבה יותר.

העיקר הכוונה- קחו את המתנות שלכם בחשבון

כעת מגיע תורה של השאלה - כמה כדאי להשקיע במתנות לעובדים? למרות הרצון הברור לתת את המתנה המושקעת, הגדולה והיקרה ביותר, ברור לכולנו שלצערנו הרב צריך להתחשב גם בשיקולים כלכליים כשבוחרים מתנות לעובדים. חשוב שתזכור שגם העובדים עצמם מבינים שקיימות מגבלות תקציב, ולא יצפו לקבל מתנה גדולה ויקרה מדי. העיקר במתנו אלו הוא הסמליות, הכוונה והמשמעות שמאחוריהן, כך שיוקר וגודל המתנה הם בהחלט מרכיבים פחות חשובים, וזה מותר ואף רצוי לחשוב גם על הצד הכלכלי, ולתכנן מראש את מחיר המקסימום שאתה מוכן להשקיע לטובת מתנות אלו.

לא רק ימי הולדת - מועדים מתאימים נוספים לחלוקת המתנות לעובדים

בנוסף למתנות עצמן, כשקונים מתנות לעובדים גם תזמון הענקת המתנה הוא חשוב. כמובן שביום ההולדת ראוי להעניק מתנות, אך גם מועדים וזמנים נוספים הם ראויים להענקת תשומת לב ואכפיות לעובדים שלך בדמות מתנה. הכוונה לא לחלק מתנות בסתם יום של חול כמו פיית השיניים, אלא לחשוב על תאריכים וזמנים שיש להם חשיבות גם לעובדים וגם לחברה. למשל- תחילתה או סופה של שנה, או מועדי סיום הרבעון., בהם ניתן לתת מתנות שישקפו את הערכתך על תרומתם של העובדים להצלחת החברה. חגי ישראל הם גם הזדמנות מצוינת, ובהם ניתן לחלק מתנות שימושיות, המשקפות את אופי החג. כמובן שעזיבה או פרישה של עובד מסור היא מועד מצוין לתת לו מתנה אישית, שתשאיר לו רק זיכרונות טובים מכם וממקום עבודתו.

מה עוד חשוב לזכור כשבוחרים מתנות לעובדים?

מעבר להיותן של מתנות לעובדים משהו סמלי ומרגש, אפשר לתת למתנות ערך מוסף ולהפוך אותן למשהו פרקטי ושימושי. אין בן אדם ועובד שלא אוהב שוקולד, כך שמארזי מתוקים מעוצבים ומהודרים, במיוחד בתוספת ברכה אישית או שם העובד הם מתנה מתוקה ונעימה במיוחד. ניתן לשקול גם מתנות פרקטיות יותר- משקולות נייר מהודרות, מארז מעוצב של ניירות ממו עם שם העובד עליהם. קופסאות פח מקושטות יכולות להפוך למחזיק העטים היפה ביותר שיש, ולמתנה נהדרת עבור עובד משרדי. חשוב תמיד לזכור מי הוא העובד, ולרגל מה ניתנת המתנה –גבר או אישה, מבוגר או צעיר, במה בדיוק הוא עובד, לכבוד איזה אירוע מוענקת המתנה. לקיחת כל השאלות האלה בחשבון תביא למתן המתנה הטובה ביותר עבור כל עובד, ותגדיל את שביעות הרצון ואת ההתרגשות שלו מן המתנה.

אם בכך ובקיצור נמרץ - השקיעו בעובדים שלכם! תנו להם להרגיש עד כמה העבודה שלהם חשובה בעיניכם, ועד כמה אתה מעריכים אותם עצמם- את האדם שבהם, מעבר לעובד. חלוקת מתנות קטנות אך שימושיות, סמליות ויפות לעובדים באירועים שונים היא דרך נפלאה לומר זאת, ולשמור על עובדים מרוצים ושמחים, ועל אווירה נהדרת במקום העבודה.

לעמוד מתנות לעובדים, היכנסו לכאן