מתנות פרקטיות ומקוריות לפסח - PARTIX
דף הבית » בלוג פרטיקס » מתנות פרקטיות ומקוריות לפסח
מתנות פרקטיות ומקוריות לפסח

אחרי שאת חנוכה עברנו, וחגי תשרי הם רק זיכרון מתוק של תפוח בדבש, הגיע הזמן לדבר האמיתי – חג פסח! חוץ מההגדה, והאוכל הכשר, פסח הוא גם הזדמנות מצוינת להענקת מתנות לאנשים החשובים לכם.

מכל החגים שממלאים בהמוניהם את לוח השנה היהודי - וכמו שיודע כל מורה והורה בישראל, 'המוניהם' זו לא הגזמה - פסח הוא ללא ספק החג הגדול מכולם - גם באורך החופש, גם בהכנות וגם במספר הקילוגרמים שתצטרכו להשיל אחרי שהוא יגמר. אנחנו עומדים להציע לכם כמה רעיונות מקוריים למתנות פרקטיות ומקוריות לפסח, כך שתוכלו לשמח את כל הקרובים אליכם ולקלוע לטעמם.

למי כדאי לקנות מתנות בפסח?

יש כמה שיקולים שצריכים לעבור לכם בראש. הראשון הוא, האם יש מישהו שיצפה לקבל מכם מתנה מיוחדת לפסח? האם יש מישהו שלפסח יש משמעות מיוחדת עבורו? שאלה חשובה יותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם, היא, למי חשוב לכם להעניק מתנות לכבוד חג המצות?

מעבודה לחירות

אז נכון שפסח הוא חג החירות, אבל תאמינו לי שמתנות לחג עבור האנשים שעובדים אתכם או עבורכם הם משהו שיתקבל בברכה. קופסאות מהודרות מפח או קרטון, המעוצבות בטוב טעם לפי רוח החג, אותן ניתן למלא במגוון הפתעות טעימות ברוח החג- אגוזים, שוקולד אגוזים, פרלינים וכו' הם מתנה קטנה אך מרגשת, שמעידה על תשומת לב ועל אכפתיות, ותשמח כל אחד- כולנו נהנים לקבל שוקולד! הוספה של איזו ברכה אישית לכל מתנה תיתן טוויסט אישי ומרגש למתנה, ותגרום למקבלים אותה להבין שחשבתם עליהם במיוחד.

אחרי הכל, מדובר בחג!

המאורע הכי חשוב, ומה שמייחד את פסח מכל שאר החגים הוא הסדר - האורחים, קריאת ההגדה וכמובן - הסעודה המפוארת והטעימה (כולנו הרי רק מחכים ל'שולחן עורך'...). כל אלו הופכים את פסח לחג הכי משפחתי בלוח השנה שלנו, ולהזדמנות בלתי חוזרת להראות אהבה ולאחל חג שמח לקרובים שלכם באמצעות מתנות. הגדה משפחתית היא מתנה מקורית ומגניבה במיוחד למשפחה -  הגדה המחולקת לכרטיסיות ממוספרות, שעל כל אחת נכתב חלק אחר בהגדה. ניתן לחלק את הכרטיסיות לפני קריאת ההגדה, ולהפוך את ליל הסדר לכיפי, משפחתי ומעניין יותר. מתנה כזו גם מכילה בקרבה את רוח החג, גם בעוצבת בעיצוב מרשים וחגיגי וגם מאחדת יחד את כל המשפחה סביב קריאת ההגדה. ניתן להוסיף למארז את שם המשפחה המקבלת, וכך להוסיף טאצ' אישי ומיוחד למתנה שהיא גם ככה אישית ומיוחדת.

אביב הגיע, פסח בא

מעבר להענקת מתנות למשפחה ולעובדים, בפסח אפשר לחשוב גם על אנשים רגילים שקרובים אליכם. חג הפסח מכיל בתוכו משמעויות רבות כל כך- אביב, פריחה, חופש, חירות. הענקת מתנות המכילות בתוכן משמעויות אלו עבור אנשים מסוימים יכולה להפוך אותן למתנות בלתי נשכחות. מכרים שלכם שמתחילים משהו חדש- חיילים שהשתחררו, מישהו שמתחיל עבודה חדשה, זוג הורים טרי וכו' - יכולים לקבל מכם מתנה אביבית ומשמחת, שתזכיר להם שהעולם גדול ופתוח בפניהם, וכי כל סיום הוא התחלה חדשה.

תחשבו אישי, תחשבו מיוחד

תמיד כדאי גם לחשוב על אופי האדם שמקבל את המתנה, ועל התחביבים שלו- אם הוא אוהב קניות, מארז תלושים לפסח יכולה להיות מתנה מושלמת. אם זו משפחה עם ילדים- שקית אפיקומן תהפוך את מלאכת חיפוש האפיקומן לחוויה כיפית ומרגשת אפילו יותר. ככל שהמתנה תתאים יותר לאופי המקבל, כך הפרקטיות והייחוד שלה עבורו תעלה.
אז כבר חשבתם על חשבתם כל משהו? שיהיה פסח שמח ומלא מתנות לכולנו!

למתנות מיוחדות לחג פסח, היכנסו לכאן